AT YARDIMLI TERAPİ- KURALLAR VE POLİTİKALAR

(LÜTFEN OKUYUN!)

KIYAFET:

1. Ayağın üzengiden kaymasına engel olmak için ökçeli deri ayakkabılar, tenis ayakkabılarına göre tercih edilir. Sandaletler ve bağcıksız ayakkabılar kullanılmaz. Destek ve protezlerlere uygun ayakkabılar kullanılabilir.

2. Uzun pantolon gerekir. (ASLA kısa şort veya elbise/etek giymeyin). Eyer, korunmasız bacakları yaralayabilir. Konfor için sıkı pantolon veya binici pantolonu gerekir. Fitilli kadife kaygan olduğu için güvensizdir.

3. Tüm biniciler CE onaylı binici şapkası (tok) kullanmalıdır. Böyle bir şapka alana kadar size bir tane onaylı şapka sağlayacağız. Lütfen binici şapkanızı (tok) en kısa zamanda satın alın.

DEVAM ZORUNLULUĞU:

1. At Yardımlı Terapi katılım kurallarına göre, 3 kere üst üste mazeretsiz ve/veya habersiz devamsızlık yapan öğrenci, parası geri ödenmeden program dışı bırakılır.

2. Mazeretli devamsızlık, personelimizle anlaşarak telafi edilebilir. Telafi dersleri yerin ve zamanın uygunluğuna göre gerçekleştirilir.

3. Programlı derslere mazeretli olarak gelinemeyecek olması halinde, mazeretler dersten 24 saat önce bildirilmelidir. Bunun istisnası, ani hastalık veya acil bir durum olabilir. Ani hastalık veya acil durum en kısa zamanda bildirildiğinde mazeret olarak kabul edilir.

4. Resmi Tatiller veya hava durumu nedeniyle yapılmayan derslerin telafisi yoktur.

PROGRAM DEĞİŞİKLİKLERİ:

1. Yağmur yağması durumunda ata binme dersleri, yerin kuruyabilmesi için, yağıştan sonra en az 24 saat boyunca iptal edilir. Eğer sınıfa güvenli biçimde ulaşım sağlanabilirse, bunun yerine yer dersleri düzenlenebilir.

2. Sıcaklığın 35 dereceyi aşması halinde dersler iptal edilir. Bunun için lütfen hava durumunu izleyin.

3. Rüzgar durumunda yer dersleri veya yapay beygir üzerinde dersler verilebilir.

4. Eğer açık olduğumuzdan emin değilseniz lütfen Hava Durumu mesajımıza bakın. Sınıfın iptal edilmesi veya zamanın değişmesi durumlarında burada bilgi olacaktır. A.B.A.’ ya gelmeden önce lütfen telefon ile arayın. Telefon no:  +90 532 233 8423

Program ücretleri ile atlarımızın bakımı, beslenmesi ve diğer giderleri karşılanmaktadır. Bu nedenle, ödemeler zamanında yapılmalıdır. Tatil ve hastalık zamanlarında ve mazeretli izinlerde de buna uyulmalıdır. Bazen hava koşulları nedeniyle günler veya haftalar boyu programı uygulayamama zorunda kalabiliriz.

SAĞLAM OLANLAR İÇİN BİNİCİLİK DERSLERİ

1. At Yardımlı Terapi programı, ailelerimize bir jest olarak ders başına %25 indirimli ücretle ebeveynler ve kardeşler için binicilik dersleri sunmaktadır. Bu ödeme kurs hocasına yapılmaz.

2. Engelli biniciler için geçerli olan kurallar sağlam biniciler için de geçerlidir.

3. Katılımcı çocuklar en az 4 yaşında olmalıdırlar.

4. Dersler önceden programlanmalı ve ödeme ders öncesinde yapılmalıdır.

5. Özürlü binicilerden arta kalan zaman olursa, bu programlar düzenlenebilir. Çünkü uygulanmakta olan program özürlülere yöneliktir ve öncelik onlardadır.

GENEL POLİTİKALAR

1. İBK tesislerinde, kapalı ortamlarda, kesinlikle SİGARA İÇİLMEZ.

2.Köpekler her zaman tasma kayışlı olmalıdır, ders çalışmasını engellememeli ve atları rahatsız etmemelidir. Havlayan veya kavga eden köpekleri arabanızda tutun.

3. Çocuklar her zaman gözetim altında olmalıdır. UYUYAN ÇOCUĞUNUZU ARABADA BIRAKMAYIN. Çevre her zaman güvenli olmayıp tehlikelerle doludur.

4. Çocuklarınızı şu konularda ikaz edin: taş atmasınlar, etrafı kazmasınlar, çevreyi kirletmesinler, koşmasınlar, bağırmasınlar.

5. Çocuğunuzun atlara yaklaşmasına ve onları beslemesine izin vermeyin. Bazı atlar özel beslenmektedirler.

6. Yeteri miktarda tıbbi malzememiz vardır. Yaralanma olursa lütfen idareye başvurun. Ufak bir çizik bile mikrop kapabilir.

7. Lütfen önü açık ayakkabı ve sandaletlerle İBK’ya gelmeyin. Bebekler dahil HİÇ KİMSE’nin çıplak ayakla gelmesine ve dolaşmasına izin verilmez.

BİNİCİ FORMLARI

Her çeyrek dönem öncesi başvuru formları tamamlanmalıdır. Sorumluluk ve Tıbbi İzin formları yıllık olarak güncellenmelidir. Doktor raporu da yıllık olarak güncellenmelidir. Adres, tel no, tıbbi durum, ilaç değişikliklerini lütfen bize bildiriniz.

YER

Emirli Pendik İstanbul , İstanbul Yol tarifi için web sitemiz (www.asyabinicilik.com)

İLK GÜN

İlk gün değerlendirmesi için lütfen aşağıdakileri yanınızda getirin:

– İmzalı ve tamamlanmış Başvuru formu

– İmzalı ve tamamlanmış Acil Müdahale Yetkisi

– İmzalı ve tamamlanmış Katılımcı Tıbbi Geçmişi ve Doktor Açıklamaları

– İmzalı ve tamamlanmış Muaf Tutma ve Feragat Formu

– Uygun binici giysisi:

Jean, Külot pantolon veya uzun pantolon

Kapalı ayakkabılar (ökçeli ve sert tabanlı) Loafer ve sandalet kullanmayın.

CE onaylı binici şapkası. Bu yoksa, tarafımızdan temin edilecektir.

Gereken ilaçlar

Sorumlu bir yetişkin, A.B.A.’ da her zaman küçük çocukların yanında olur. Vasileri olan binicilerin vasileri veya kabul edilen yetkili bir yetişkin, her zaman binicilerin yanında olmalıdır.